S

Co sprawia, że erekcja słabnie z wiekiem?

Kłopoty z erekcją przyczyniają się do braku satysfakcjonującego życia erotycznego. Dlaczego te problemy dotykają coraz młodsze osoby? W jaki sposób upływający czas wpływa zaś na te kwestie? Jak wyeliminować problemy ze wzwodem? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższej lektury.

Zaburzenia erekcji – problem nie tylko starszych

Wiele osób utożsamia kłopoty z erekcją wyłącznie ze starszymi. Faktem jest, że wraz z upływem lat mężczyźni mają coraz większe problemy na tej płaszczyźnie. Im człowiek starszy, tym częściej chodzi do urologa. Warto jednak zauważyć, że nawet osoby przed ukończeniem… 30. roku życia zmagają się z tym właśnie aspektem. Dlaczego? Zaburzenia erekcji są następstwem wielu sytuacji. Chodzi m.in. o bardzo dużo stresu. Osoby, które praktycznie codziennie zmagają się z napięciem w pracy itp. są o wiele bardziej narażone na te kłopoty.

Do tego dochodzi zmęczenie. Żyjemy w ciągłym pośpiechu. Mamy mało czasu na odpoczynek i traktujemy po macoszemu kwestię snu (nie wysypiamy się tyle, ile trzeba). To też przyczynia się do kłopotów z erekcją. Warto wspomnieć także o niektórych chorobach. Jest to np. cukrzyca. Zaburzenia erekcji, w przypadku młodych osób, występują również przez czynniki psychologiczne. Niektórzy nie akceptują do końca swojego wyglądu oraz budowy ciała.

Inni mają przede wszystkim kompleksy pod kątem rozmiarów własnego członka (zazwyczaj zupełnie niepotrzebnie). Młodzi panowie chcą być świetnymi kochankami, a każde ewentualne niepowodzenie jest przez nich uznawane jako duża porażka. Prowadzi to do tego, że faceci odczuwają lęk przed kolejnymi zbliżeniami. To zaś przyczynia się do powstawania zaburzeń erekcji.

Wieku nie da się oszukać…

Oczywiście, tylko około kilka procent mężczyzn przed ukończeniem 30. roku życia zmaga się z zaburzeniami erekcji. Im zaś człowiek starszy, tym tych problemów może być więcej. Dotykają one nawet osoby, które generalnie czują się dobrze. Należy jednak zauważyć, że wraz z wiekiem zachodzą pewne procesy, które są nieodwracalne.

Chodzi m.in. o wiotkość mięśni, a także stawów. Do tego dochodzi znaczny spadek elastyczności skóry. Wraz z upływającymi latami pogarsza się także stan wiązadeł. Trzeba również wspomnieć o zmniejszającym się poziomie testosteronu. Im zaś mniej tego męskiego hormonu płciowego, tym większa szansa na wystąpienie zaburzeń erekcji.

Dlaczego jeszcze osoby starsze częściej uskarżają się na takie właśnie kłopoty? Chodzi o to, że ludzie w podeszłym wieku borykają się z większą liczbą chorób (cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze itp.). Każda z tych dolegliwości może dawać skutki uboczne w postaci problemów z erekcją.

Odpowiednie leki na potencję to sprawdzone rozwiązanie

Oczywiście, takie problemy nie mogą być bagatelizowane. Zaleca się zatem, by jak najszybciej udać się na wizytę do lekarza. Istotne jest to, by została postawiona odpowiednia diagnoza. Fachowcy zalecają np. zmianę stylu życia. Warto być aktywnym fizycznie i systematycznie ćwiczyć…

Liczy się także spożywanie odpowiednich pokarmów. Dieta powinna być ułożona przez fachowca, by nie brakowało w niej witamin oraz składników mineralnych. Bardzo często przepisywane są także odpowiednie leki na potencję. Takie, jak Viagra cena, czy coraz popularniejsza Kamagra.

Te preparaty są efektywne i eliminują kłopoty ze wzwodem oraz przedwczesne wytryski. Poza tym są bardzo bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych. Warunek jest jeden. Muszą być przyjmowane zgodnie z zaleceniami lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *