Medicine, pharmaceutics, health care and people concept - Happy female pharmacist giving medications to senior male customer

Seks po 40-tce. Spraw, by był jeszcze lepszy

Często, zwykło się mówić, że prawdziwy seks dla kobiety i mężczyzny, zaczyna się właśnie po 40-tce. W tym wieku, wraz z partnerem znamy już swoje ciała na wylot, a także znamy nasze potrzeby w łóżku i wiemy co rozpala w nas ogień pożądania. Dodatkowo mamy większy dystans do siebie i zwykle bardziej przychylnym okiem oceniamy swoje ciała i czujemy się bardziej komfortowo niż w wieku 20 czy nawet 30 lat.

W wieku 40 lat mamy już zebrane odpowiednie doświadczenie, co teoretycznie mogło by oznaczać, że powinniśmy mieć lepszy seks. Jednak w praktyce może to zadziałać to inaczej. W organizmie zarówno kobiety jak i mężczyzny, zachodzą pewne zmiany hormonalne, co skutkuje chociażby spadkiem libido. Jednak co zrobić, by seks po 40-tce był jeszcze lepszy?

Skończ z używkami

Mimo że 40-te urodziny masz już za sobą, wciąż palisz? Może jest to idealny czas, żeby skończyć z tym nawykiem? Palenie papierosów wpływa nie tylko na ogólne zdrowie, ale przede wszystkim na twoje życie seksualne. Papierosy skutecznie obniżają libido, a po 40-tce ciężko będzie je odbudować.

Spróbuj więc rzucić palenie, a różnicę w sypialni odczujesz niemal od razu. W przypadku kobiet, dym tytoniowy znacznie obniża przepływ krwi do narządów płciowych, w efekcie czego, będą one mniej czułe i wrażliwe. Dodatkowo nikotyna skutecznie zmniejsza także produkcję estrogenu. Pozostaje jeszcze jedna istotna kwestia. Zarówno w odniesieniu do kobiet jak i mężczyzn, po odstawieniu palenia, wyostrzy się zmysł węchu. To oznacza, że będziemy bardzie wyczuleni na bodźce w postaci zapachów.

 

Postaraj się zredukować stres

Stres ma negatywny wpływ na zdrowie bez względu na wiek. Nie mniej jednak po 40 roku życia, możemy jego negatywne skutki odczuwać bardziej dotkliwie. Działa on wielotorowo. Oznacza to, że możemy spodziewać się  nie tylko pogorszenia się kondycji skóry i włosów, ale także odporności organizmu, pamięci, a przede wszystkim- wysoki poziom kortyzolu, obniża libido praktycznie do zera.

Wiadomo jednak, że szczególnie obecnie, kiedy ciągle towarzyszy nam niezwykle szybkie tempo życia, ciężko będzie całkowicie wyeliminować stres. Nie mniej jednak, są na to pewne sposoby. W pierwszej kolejności, możemy poprosić partnera lub partnerkę o to, by wykonali nam relaksujący masaż.

Może być on potraktowany jako swego rodzaju element gry wstępnej. Nie zapomnijmy także, że aktywność fizyczna, szybko może zredukować poziom kortyzolu. Tak więc panie mogą spokojnie postawić na jogę, zaś panowie może zdecydują się na sztuki walki?. Wprowadźmy także do swojej diety zieloną herbatę i długie spacery. Po obniżeniu poziomu stresu, nasze życie seksualne po 40-tce, powinno szybko wrócić na właściwe tory.

Zwiększ swoje libido dzięki cytrusom

Libido po 40 roku życia, naturalnie spada. Wówczas dobrze jest zadbać o to, by było ono możliwie jak najwyższe, przy wykorzystaniu domowych sposobów. Okazuje się, że świetnym rozwiązaniem tej sytuacji, będzie wprowadzenie do swojej diety większej ilości owoców cytrusowych.

Szczególnie po 40-tce powinniśmy znacznie urozmaicić nasz jadłospis i nawyki żywieniowe. Cytrusy mają zbawienny wpływ na poprawę libido. Panowie i panie mogą więc śmiało sięgać po pomarańcze, grejpfruty, a nawet dodawać sok cytrynowy do wielu swoich dań. W wielu badaniach naukowych, został ujęty fakt, że osoby spożywające więcej cytrusów, uprawiają także więcej seksu. Wynika to z obecności w nich kwasu askorbinowego, który nie tylko ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, ale przede wszystkim zwiększa popęd seksualny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *